Wydawnictwa szkolne

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników Szkoła podstawowa Box Zestaw 2014/15 WSiP

Tropiciele kl.2
223
PLN
TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników Szkoła podstawowa Box Zestaw 2014/15 WSiP
TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników Szkoła podstawowa Box Zestaw 2014/15 WSiP 7 3.30571
TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników Szkoła podstawowa Box Zestaw 2014/15 WSiP
  • promocja
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Cena: 223,00 zł 272,90 zł
Cena netto: 212,38 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 263)
Kod produktu:

9788302133961

Producent:
WSiP

TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników Szkoła podstawowa Box Zestaw 2014/15 WSiP

 

Autor : A. Banasiak, E. Burakowska, A. Burdzińska, A. Danielewicz-Malinowska, J. Dymarska, A. Kamińska, R. Kamiński, M. Kołaczyńska, B. Nadarzyńska, A. Kulesza

Wydawnictwo : WSiP

Kategoria : Tropiciele klasa 2 WSiP

Nr dopuszczenia : 492/3/2013, 492/4/2013, 518/2/2013

Stan : nowa


Zestaw "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej jest aktualny na rok szkolny 2014/15.

Skład pakietu podręczników "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej:

 

1. Tropiciele klasa 2 Podręcznik część 1:

Podręcznik Tropiciele dla klasy 2 szkoły podstawowej część 1 jest dostosowany zarówno dla uczniów czytających lepiej, jak i dla uczniów mających trudność z płynnym czytaniem. Tekst główny przedstawiony jest w trzech poziomach. Pierwszy poziom trudności stanowią główne najważniejsze wyrazy, będące odpowiedzią na postawione w temacie lekcji pytanie, wyrazy te podzielone są na sylaby. Drugi poziom trudności stanowią proste teksty z podziałem na sylaby: co druga sylaba w wyrach zaznaczona jest kolorem zielonym. Trzeci poziom trudności stanowią teksty trudniejsze i dłuższe, przedstawione czarnym ciągłym drukiem, przeznaczone dla dzieci czytających lepiej. W podręczniku oznaczone są kolejne odesłania do materiału na płycie CD, odesłania do nagrania lektury na płycie CD bądź do ćwiczeń muzycznych. Na marginesach graficznie zaprezentowane są wyrazy trudne pod względem ortograficznym. W podręczniku zawarte są również "Posłuchanki"- teksty do słuchania czytane przez osobę dorosłą.

Kolejne rozdziały podręcznika "Tropiciele" część 1: Wspomnienia wakacyjnych chwil, Czas wracać do klas, Sposób na wolny czas, W zgodzie z przyrodą, Kuchenne tajemnice, W lesie, Przyjaźń, Jesienne krajobrazy, Muzyka, Poczytanki- dodatkowe teksty do czytania.


2. Tropiciele klasa 2 Podręcznik część 2:

Podręcznik Tropiciele dla klasy 2 szkoły podstawowej część 2, podobnie jak część 1 podręcznika, dostosowany jest zarówno dla uczniów czytających lepiej, jak i dla uczniów mających trudność z płynnym czytaniem. Tekst główny przedstawiony jest w trzech poziomach: pierwszy poziom trudności stanowią główne najważniejsze wyrazy podzielone na sylaby, drugi poziom stanowią proste teksty z podziałem na sylaby, natomiast trzeci poziom trudności stanowią teksty trudniejsze i dłuższe, przeznaczone dla dzieci czytających lepiej. W podręczniku oznaczone są kolejne odesłania do materiału na płycie CD, odesłania do nagrania lektury na płycie CD bądź do ćwiczeń muzycznych. Na marginesach graficznie zaprezentowane są wyrazy trudne pod względem ortograficznym. W podręczniku zawarte są również "Posłuchanki"- teksty do słuchania czytane przez osobę dorosłą.

Kolejne rozdziały podręcznika "Tropiciele" część 2: Zdrowie, Ale historia!, Zwierzęta wokół nas, Na zamku, Gdy za oknem deszcz ze śniegiem, Porozumiewamy się, Czekamy na Boże Narodzenie, Muzyka, Poczytanki- dodatkowe tekstu do czytania.


3. Tropiciele klasa 2 Podręcznik część 3:

Podręcznik Tropiciele dla klasy 2 szkoły podstawowej część 3, podobnie jak część 1 i 2 podręcznika, dostosowany jest zarówno dla uczniów czytających lepiej, jak i dla uczniów mających trudność z płynnym czytaniem. Tekst główny przedstawiony jest w trzech poziomach. W podręczniku oznaczone są kolejne odesłania do materiału na płycie CD, odesłania do nagrania lektury na płycie CD bądź do ćwiczeń muzycznych. Na marginesach graficznie zaprezentowane są wyrazy trudne pod względem ortograficznym. W podręczniku zawarte są również "Posłuchanki"- teksty do słuchania czytane przez osobę dorosłą.

Kolejne rozdziały podręcznika "Tropiciele" część 3: Witamy Nowy Rok, Zimowe krajobrazy, Rodzina, Białe szaleństwo, W świecie filmu, Źródła energii elektrycznej, Muzyka, Poczytanki- dodatkowe tekstu do czytania.


4. Tropiciele klasa 2 Podręcznik część 4:

Podręcznik Tropiciele dla klasy 2 szkoły podstawowej część 4, podobnie jak poprzednie części podręcznika, dostosowany jest zarówno dla uczniów czytających lepiej, jak i dla uczniów mających trudność z płynnym czytaniem. Tekst główny przedstawiony jest w trzech poziomach. W podręczniku oznaczone są kolejne odesłania do materiału na płycie CD, odesłania do nagrania lektury na płycie CD bądź do ćwiczeń muzycznych. Na marginesach graficznie zaprezentowane są wyrazy trudne pod względem ortograficznym. W podręczniku zawarte są również "Posłuchanki"- teksty do słuchania czytane przez osobę dorosłą.

Kolejne rozdziały podręcznika "Tropiciele" część 4: Muzyka jest wszędzie, Na zakupach, Ślady przeszłości, Czy to już wiosna?, Od projektu do realizacji, W ogrodzie, Wielkanoc, Muzyka, Poczytanki- dodatkowe tekstu do czytania.


5. Tropiciele klasa 2 Podręcznik część 5:

Podręcznik Tropiciele dla klasy 2 szkoły podstawowej część 5, podobnie jak poprzednie części podręcznika, dostosowany jest zarówno dla uczniów czytających lepiej, jak i dla uczniów mających trudność z płynnym czytaniem. Tekst główny przedstawiony jest w trzech poziomach. W podręczniku oznaczone są kolejne odesłania do materiału na płycie CD, odesłania do nagrania lektury na płycie CD bądź do ćwiczeń muzycznych. Na marginesach graficznie zaprezentowane są wyrazy trudne pod względem ortograficznym. W podręczniku zawarte są również "Posłuchanki"- teksty do słuchania czytane przez osobę dorosłą.

Kolejne rozdziały podręcznika "Tropiciele" część 5: Rowerem przez Polskę, Każdy może zostać sportowcem, Rodzinne świętowanie, Dookoła świata, Ku słońcu, Muzyka, Poczytanki- dodatkowe tekstu do czytania.


6. Tropiciele klasa 2 Karty ćwiczeń część 1:

Karty ćwiczeń "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej część 1 zawierają zadania doskonalące pisanie, czytanie ze zrozumieniem oraz przygotowują do opanowania podstaw wiedzy o języku- dla ucznia przygotowane są ćwiczenia ortograficzne i gramatyczne. Każdy rozdział w kartach ćwiczeń jest odpowiednikiem rozdziału zamieszczonego w odpowiedniej części podręcznika. Specjalne oznaczenia odsyłają ucznia do kart z "Wyprawki", do ćwiczeń muzycznych, do skorzystania z nalepek zawartych w kartach bądź do wykonania zadania w zeszycie przedmiotowym. Zachęcającymi ucznia elementami, budującymi karty pracy są m.in.: kolorowanki, krzyżówki, miejsca do uzupełniania, układanki, rozsypanki, mapy, tabele, naklejki, karty "Zrób to sam", ilustracje zakodowane, wykreślanki i inne. Na końcu kart pracy zamieszczone są zadania dodatkowe, zadania muzyczne oraz testy wraz z pytaniami, ćwiczące umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kolejne rozdziały kart ćwiczeń Tropiciele klasa 2 część 1: Wspomnienia wakacyjnych chwil, Czas wracać do klas, Sposób na wolny czas, W zgodzie z przyrodą, Kuchenne tajemnice, W lesie, Przyjaźń, Jesienne krajobrazy, Zadania dodatkowe, Muzyka, Czytam ze zrozumieniem.


7. Tropiciele klasa 2 Karty ćwiczeń część 2:

Karty ćwiczeń "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej część 2 zawierają zadania doskonalące pisanie, czytanie ze zrozumieniem oraz przygotowują do opanowania podstaw wiedzy o języku- dla ucznia przygotowane są ćwiczenia ortograficzne i gramatyczne. Każdy rozdział w kartach ćwiczeń jest odpowiednikiem rozdziału zamieszczonego w odpowiedniej części podręcznika. Specjalne oznaczenia odsyłają ucznia do kart z "Wyprawki", do ćwiczeń muzycznych, do skorzystania z nalepek zawartych w kartach bądź do wykonania zadania w zeszycie przedmiotowym. Kolejne rozdziały kart ćwiczeń Tropiciele klasa 2 część 2: Zdrowie, Ale historia!, Zwierzęta wokół nas, Na zamku, Gdy za oknem deszcz ze śniegiem, Porozumiewamy się, Czekamy na Boże Narodzenie, Zadania dodatkowe, Muzyka, Czytam ze zrozumieniem.


8. Tropiciele klasa 2 Karty ćwiczeń część 3:

Kolejne rozdziały kart ćwiczeń Tropiciele klasa 2 część 3: Witamy Nowy Rok, Zimowe krajobrazy, Rodzina, Białe szaleństwo, W świecie filmu, Źródła energii elektrycznej, Zadania dodatkowe, Muzyka, Czytam ze zrozumieniem.


9. Tropiciele klasa 2 Karty ćwiczeń część 4:

Kolejne rozdziały kart ćwiczeń Tropiciele klasa 2 część 4: Muzyka jest wszędzie, Na zakupach, Ślady przeszłości, Czy to już wiosna?, Od projektu do realizacji, W ogrodzie, Wielkanoc, Zadania dodatkowe, Muzyka, Czytam ze zrozumieniem.


10. Tropiciele klasa 2 Karty ćwiczeń część 5:

Kolejne rozdziały kart ćwiczeń Tropiciele klasa 2 część 5: Rowerem przez Polskę, Każdy może zostać sportowcem, Rodzinne świętowanie, Dookoła świata, Ku słońcu, Zadania dodatkowe, Muzyka, Czytam ze zrozumieniem.


11. Tropiciele klasa 2 Matematyka część 1:

Zadania zaprezentowane w Matematyce Tropiciele dla klasy 2 część 1, podobnie jak w następnych częściach, są stworzone zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Ćwiczenia dostosowane są zarówno dla uczniów mających trudności z opanowaniem materiału matematycznego w klasie drugiej, jak i dla uczniów z umysłami typowo matematycznymi, chcących rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Specjalne oznaczenia odsyłają uczniów do kart z "Wyprawki", oznaczają zadania do wykonania z naklejkami dołączonymi do książki, ćwiczenia do wykonania w domu oraz zadania niestandardowe, np. z nadmiarem lub niedomiarem danych, z wieloma rozwiązaniami, czy rozwijające logiczne myślenie. Oprócz głównych zadań dla ucznia przygotowane są również strony "Ćwiczymy z Noni", będące powtórzeniem przyswojonego już materiału, zadania dodatkowe umożliwiające indywidualizację pracy czy "Matematyka w działaniu"- ćwiczenia manipulacyjne z wykorzystaniem pomocy matematycznych. 

Kolejne rozdziały w podręczniku Matematyka Tropiciele klasa 2 część 1: Wspomnienia wakacyjnych chwil, Czas wracać do klas, Sposób na wolny czas, W zgodzie z przyrodą, Kuchenne tajemnice, W lesie, Przyjaźń, Jesienne krajobrazy, Zadania dodatkowe.

Uczeń w Matematyce Tropiciele części 1 stopniowo poznaje m.in.: dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, odczytywanie i zapisywanie godzin na tarczy zegara, znaki rzymskie, porównywanie różnicowe, odczytywanie i zapisywanie informacji kalendarzowych, obliczenia kalendarzowe, obliczenia pieniężne, dodawanie i odejmowanie dziesiątkami w zakresie 100, słowne zapisywanie liczb, zapisywanie dat, odczytywanie temperatury na termometrze.


12. Tropiciele klasa 2 Matematyka część 2:

Kolejne rozdziały w podręczniku Matematyka Tropiciele klasa 2 część 2: Zdrowie, Ale historia!, Zwierzęta wokół nas, Na zamku, Gdy za oknem deszcz ze śniegiem, Porozumiewamy się, Czekamy na Boże Narodzenie, Zadania dodatkowe.

Uczeń w Matematyce Tropiciele części 2 stopniowo poznaje m.in.: dodawanie liczb dwucyfrowych, dodawanie i odejmowanie liczb mianowanych w zakresie 100, obliczanie odległości, obliczenia pieniężne, porównywanie liczb mianowanych, odejmowanie pełnych dziesiątek, odejmowanie liczb dwucyfrowych, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, dodawanie jednakowych składników, mnożenie w zakresie 30.


13. Tropiciele klasa 2 Matematyka część 3:

Kolejne rozdziały w podręczniku Matematyka Tropiciele klasa 2 część 3: Witamy Nowy Rok, Zimowe krajobrazy, Rodzina, Białe szaleństwo, W świecie filmu, Źródła energii elektrycznej, Zadania dodatkowe.

Uczeń w Matematyce Tropiciele części 3 stopniowo poznaje m.in.: przemienność mnożenia, mnożenie w zakresie 30, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, dzielenie przez mieszczenie, dzielenie przez podział, dzielenie w zakresie 30, obliczenia pieniężne, doskonalenie liczenia w zakresie 100, rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych, mierzenie i rysowanie odcinka, mierzenie boków.


14. Tropiciele klasa 2 Matematyka część 4:

Kolejne rozdziały w podręczniku Matematyka Tropiciele klasa 2 część 4: Witamy Nowy Rok, Zimowe krajobrazy, Rodzina, Białe szaleństwo, W świecie filmu, Źródła energii elektrycznej, Zadania dodatkowe.

Uczeń w Matematyce Tropiciele części 4 stopniowo poznaje m.in.: liczby parzyste i nieparzyste, dodawanie, odejmowanie i mnożenie w zakresie 30, odmierzanie i porównywanie objętości, obliczenia pieniężne, porównywanie wartości banknotów, mnożenie i dzielenie w zakresie 30, dziesiątki i jedności, odczytywanie i zapisywanie zakodowanych liczb, porównywanie iloczynów i ilorazów, działania okienkowe na mnożenie, odczytywanie niepełnych godzin na zegarze analogowym, rysowanie lustrzanego odbicia ilustracji, obliczenia czasowe, porównywanie sum, różnic, iloczynów i ilorazów, obliczenia czasowe na niepełnych godzinach, nietypowe zadania tekstowe, rytmy- przewidywanie numerów kolejnych elementów w rytmie na podstawie zaobserwowanej zasady, myślenie kombinatoryczne.


15. Tropiciele klasa 2 Matematyka część 5:

Kolejne rozdziały w podręczniku Matematyka Tropiciele klasa 2 część 5: Rowerem przez Polskę, Każdy może zostać sportowcem, Rodzinne świętowanie, Dookoła świata, Ku słońcu, Zadania dodatkowe.

Uczeń w Matematyce Tropiciele części 5 stopniowo poznaje m.in.: dodawanie w zakresie 100, dopełnianie do 100, dodawanie liczb dwucyfrowych, czytanie i uzupełnianie tabeli, obliczenia zegarowe, odejmowanie liczb dwucyfrowych, układanie pytań do zadań tekstowych, działanie na mnożenie z okienkiem, obliczenia pieniężne, waga i ważenie, doskonalenie liczenia w zakresie 100.


16. Tropiciele klasa 2 Wyprawka część 1:

"Wyprawka" zawarta w pakiecie "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej to zestaw różnorodnych pomocy dla ucznia, zintegrowanych z treściami edukacyjnymi w podręcznikach, kartach pracy i matematyce. Teczka zatytułowana "Wyprawka 1" zawiera dwie części (pierwszą i drugą) pomocy dydaktycznych, gier edukacyjnych oraz prac technicznych, skorelowanych z odpowiednimi częściami podręczników, kart pracy i matematyki.


17. Tropiciele klasa 2 Wyprawka część 2:

"Wyprawka" zawarta w pakiecie "Tropiciele" dla klasy 2 szkoły podstawowej to zestaw różnorodnych pomocy dla ucznia, zintegrowanych z treściami edukacyjnymi w podręcznikach, kartach pracy i matematyce. Teczka zatytułowana "Wyprawka 2" zawiera dwie części (trzecią i czwartą) pomocy dydaktycznych, gier edukacyjnych oraz prac technicznych, skorelowanych z odpowiednimi częściami podręczników, kart pracy i matematyki.


18. Tropiciele klasa 2 Zajęcia komputerowe Podręcznik z ćwiczeniami:

Podręcznik z ćwiczeniami Zajęcia komputerowe dla klasy 2 szkoły podstawowej pomaga w opanowaniu przez ucznia podstaw obsługi komputera. Uczeń poznaje zasady korzystania z edytora grafiki oraz edytora tekstu, zaznajamia się m.in z umiejętnością zapisywania plików, tworzenia nowego folderu, drukowania oraz obsługi kalkulatora komputerowego. Autorem Zajęć komputerowych do klasy 2 jest Anna Kulesza.


19. Płyta CD Zajęcia komputerowe klasa 2:

Na płycie CD znajdują się dodatkowe gry i zabawy dla ucznia klasy 2 szkoły podstawowej.Opis produktu opracowała Paulina.

Dane techniczne

Tytuł podręcznika TROPICIELE klasa 2 Pakiet podręczników szkoła podstawowa Box WSIP
Autor A. Banasiak, E. Burakowska, A. Burdzińska, A. Danielewicz-Malinowska, J. Dymarska, A. Kamińska, R. Kamiński, M. Kołaczyńska, B. Nadarzyńska, A. Kulesza
Wydawnictwo WSiP
Numer dopuszczenia 492/1/2012, 492/2/2012, 518/1/2012
Cykl wydawniczy Tropiciele
Typ box / pakiet / zestaw
Podręczniki do szkoły szkoła podstawowa
Książki do klasy książka do klasy 2
Przedmiot szkolny język polski
Oprawa miękka
Waga podręcznika w kg 5.1200
Czy przy zamówieniu grupowym wystawicie kilka faktur VAT? tak, przy składaniu zamówienia prosimy podać dane osób i na jakie podręczniki mamy wystawić fakturę vat
Czy podręcznik jest aktualny na dany rok szkolny 2014 tak
Czy przy zamówieniu hurtowym możemy negocjowac ceny? tak

Opinie o produkcie (7)

Andrzej A
10 maja 2013

Od kiedy będą w sprzedaży tropiciele do klasy 2?


Aldona
3 lutego 2014

Podoba mi się ten podręcznik. Z książek tropiciele do klasy 2 uczy się mój synek. Zadania nie należą do najłatwiejszych ale Kuba świetnie sobie z nimi radzi. O czytankach nie wspomnę bo mały czyta jak stary.


Dorota Kwiatkowska nauczycielk
20 lutego 2014

Bezapelacyjnie najlepsza seria podręczników do kształcenia zintegrowanego. Długo zastanawiałam się nad wyborem książek i zdecydowałam się zaufać wsipowi. Wcześniej uczyłam z juki i nie żałuję swojej decyzji o zmianie podręczników dla swoich dzieci. Pozdrawiam obsługę księgarni i dziękuję za szybką i sprawną obsługę. Proszę mi wysłać ofertę z korzystną ceną na nowy rok szkolny.


Marek
23 lutego 2014

Nie wiem dlaczego Pani nauczycielka zachwala te książki. Mój starszy syn uczył się z podręczników nowe już w szkole i zdecydowanie te książki były fajniejsze. Ale to może jakas reklama....


Mama
12 marca 2014

Jako mama pomagająca synowi w nauce który korzysta z tych książek mogę powiedzieć, że są dobre. Fajne czytanki, zadania do rozwiązania wymagające logicznego myślenia. Ogólnie jestem na tak.


Mama P.
15 marca 2014

Ja również jestem na tak. Fajne tematy lekcji, można powiedzieć "życiowe", ogólnorozwojowe, a nie jakieś "od czapy".


Trzecia mama
19 marca 2014

Czy to już faktycznie jest pakiet na rok 2014/15?


                         Najtańsze podręczniki szkolne nowe i używane w Warszawie

                  Księgarnia Internetowa i Stacjonarna Warszawa odbiór osobisty Hala Wola 1-piętro ul.Człuchowska 25.

                     W sprzedaży książki do przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum,  liceum oraz nauki języków obcych.

                                      Prowadzimy skup podręczników szkolnych Warszawa do gimnazjum i liceum za gotówkę.

                            ( do umowy skupu podręczników prosimy przynieść legitymację szkolną lub dowód osobisty)

Sklep internetowy Shoper.pl